Nesouhlasíme s realizací obou těchto záměrů s neúnosnými negativními dopady na území Suchdola a považujeme to za nepřiměřený a neakceptovatelný zásah do životních podmínek obyvatel Suchdola, který bude ohrožovat jejich zdraví a omezovat je v běžném životě.
Narodila jsem se v Brně a na Suchdole žiji od svých tří let. Dětství mám jednoznačně spojené s lezením po stromech, běháním po polích a řáděním na kole. „Jít ven“ byla pro nás děti každodenní neodmyslitelná činnost. Z lezení po stromech se postupem času stalo lezení po horách. Běhání po polích se proměnilo v honbu za vzděláním. Suchdolský rajon jsem však neopustila a vystudovala zahradní a krajinnou tvorbu na České zemědělské univerzitě. Po práci na Ministerstvu zemědělství jsem zakotvila na ČVUT, kde jsem doteď.
Lítání po venku mi však chybělo, a proto jsme si s manželem pořídili dvě velmi živé děti, které nás obratem vrátily zpět do dětství. Suchdol se však za těch pětadvacet let změnil. „Holt, co se s tím dá dělat“, napadlo mě tenkrát.
Dá. A hodně.
Začala jsem tím, že jsme s manželem na Suchdole založili Kolektiv mladých hasičů. Stala jsem se také horlivou přispěvatelkou do Suchdolských listů, kde se s vámi dělím nejen o činnost místních úžasných hasičů, ale také o střípky ze života naší rodiny. V úsilí udržet Suchdol přátelský nepolevuji a aktivně se zapojuji do projektu Participativní rozpočet. Je to pro nás celkem nový projekt, ale jeho mimořádnost spočívá v tom, že vychází z přání nás Suchdoláků trochu si to tady vylepšit.
A jdeme do finále. Kandiduji za SOS. Proč? Jednoduše jsem přesvědčená, že toto sdružení a lidé v něm mají stejný cíl jako já: Umožnit našim dětem, aby i ony jednou mohly vzpomínat, jak bylo v dětství bezvadné „Jít na Suchdole ven“. Pojďme zabojovat společně.
Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK a UJAK. V současné době pracuji jako učitelka na suchdolské základní škole. Moje povolání je pro mě zároveň i koníčkem. Díky škole jsem téměř denně v přímém kontaktu se suchdolskými dětmi, jejich rodiči a prarodiči. Právě díky dětem, coby nevyčerpatelným studnicím přání a inspirací, mám představu, jakým směrem by se měl Suchdol v budoucnu ubírat. Jsem si nicméně vědoma toho, že ne všechna přání jsou v podmínkách Suchdola realizovatelná.
Přes 20 let žiji ve spokojeném manželství. Máme již dospělého syna a školou povinnou dceru. Coby stávající členka suchdolského Zastupitelstva mám možnost spolupodílet se na vytváření a budování bezpečného, kulturně a sportovně podnětného prostředí, které nám naše městská část nabízí.
Krom již zmíněné profese se dále věnuji čtení, hudbě a amatérské gastronomii. Díky rodinným příslušníkům jsem fanynkou fotbalu a rugby. Na Suchdole bydlím přes čtvrt století a neměnila bych. Suchdol pro mě není pouze místo pro adresu trvalého bydliště, ale čtvrť, kterou jsem si zamilovala pro zdejší přírodu, dobré mezilidské vztahy a snadnou dostupnost do centra Prahy.
Vystudoval jsem elektrotechnickou fakultu ČVUT a od počátku devadesátých let podnikám v oboru měřicí techniky. Již přes třicet let bydlím v Horním Sedlci a spolu s manželkou se nám zde podařilo vychovat tři šikovné děti. Od roku 2014 jsem příznivcem hnutí Starostové a nezávislí. Díky vaší podpoře a podpoře mojí rodiny jsem v čele Suchdola již dvanáct let. Za mého vedení se nám podařilo navýšit kapacitu školek, takže už řadu let je v nich místo pro všechny tříleté děti, a to přesto, že mladých rodin s dětmi v Suchdole přibývá.
Díky dotacím z fondů EU ve výši přes 37 mil. korun jsme zateplili bytové domy, školu a radnici, a tím snížili náklady na vytápění. Zajistili jsme pro 1 000 suchdolských rodinných domů a zahrad kompostéry pro likvidování zeleného odpadu přímo v místě jeho vzniku. Pořídili jsme zametací stroj na snížení prašnosti v našich ulicích a zakoupili eletromobil pro rozvoz obědů našim seniorům. V Horním Sedlci jsme postavili přes 1 300 metrů stok splaškové kanalizace, aby se na ni mohlo připojit přes 70 rodinných domů. Po výstavě nebo obnově inženýrských sítí jsme opravili povrchy komunikací a chodníků v celkové délce přes 3,3 km. Pro zachování unikátního zahradního charakteru naší městské části jsme vysázeli v suchdolských ulicích a podél okolních cest přes 250 stromů.
Vážíme si naší okolní přírody, a proto již řadu let mohou suchdolští občané bezplatně odevzdávat odpad do kontejnerů na stanovišti v Suchdolské ulici.
Vypsali jsme architektonickou soutěž na návrh nového hřbitova u kaple sv. Václava a na novou sportovní halu u ZŠ pro rozšíření možností sportování dětí.
Iniciovali a vybudovali jsme pomník generálmajorovi Rudolfu Pernickému, nositeli Řádu Bílého lva, příslušníku Československé armády v Anglii, účastníku výsadku Tungsten za 2. sv. války a politickému vězni za komunismu.
Každoročně organizujeme v knihovně, na radnici a pod širým nebem desítky besed, přednášek, setkání a společenských akcí, abychom se mohli vzájemně potkávat, odpočívat a žít v Suchdole.
Znáte mne už řadu let a s týmem šikovných kandidátů jsme připraveni věnovat své schopnosti péči o Suchdol.
Se svou ženou a dvěma dětmi žiji od roku 1991 na Výhledech. Vystudoval jsem fytotechnický obor na České zemědělské univerzitě, kde jsem následně pracoval jako technik a jako asistent. Po absolvování doplňujícího pedagogického studia na Pedagogické fakultě University Karlovy jsem začal učit angličtinu na střední škole, po čase k této práci přibyly ještě kurzy angličtiny ve firmách.
Kromě práce učitele jsem také od roku 2002 členem Zastupitelstva MČ Praha-Suchdol, kde jsem za ta léta prošel mnoha funkcemi.
Být zastupitelem mi umožňuje být informován o všech dobrých, ale někdy i méně dobrých aktivitách, které se buď přímo, nebo nepřímo týkají Suchdola. Jsem rád za možnost tyto aktivity do jisté míry ovlivňovat. To je také hlavní důvod, proč bych chtěl v Zastupitelstvu intenzivně pracovat i v příštím volebním období. Stále výrazněji se totiž prosazují tendence směřující k výraznému zhoršení životního prostředí a života na Suchdole. Pokud jde o životní prostředí, patří naše městská část k jedněm z nejlepších v Praze a byla by velká škoda, aby o toto prvenství některými neuváženými kroky přišla.
Narodila jsem se v Litoměřicích, kde jsem strávila dětství, a mládí završila maturitní zkouškou na gymnáziu. s elánem natěšeného studenta ČVUT jsem se přestěhovala do pražské čtvrti Bubeneč. Studium fakulty stavební mi kromě titulu a praxe přihrálo do cesty i manžela, se kterým jsme si vybrali skvělé místo pro život - pražský Suchdol - a stali se rodiči dvěma synům. Na Suchdole spokojeně žijeme přes 12 let, našli jsme zde přátele. Záleží mi na místě, kde žijeme, kde vyrůstají naše děti a kde, doufám, jednou i ony založí své rodiny. Jako bývalá hráčka basketbalu a běžkyně na 1500 metrů vím, co znamená týmová spolupráce a běh na dlouhou trať. Jsem autorizovaný inženýr v oboru Stavby vodního hospodářství a krajinného inženýrství, léta jsem projektovala v dané oblasti. V současné době pracuji jako investiční koordinátor přípravy a realizace liniových staveb na území hl. m. Prahy.
S městskou částí Praha-Suchdol spolupracuji od roku 2013, nejprve jako člen Komise pro územní rozvoj a infrastrukturu, od roku 2014 také jako člen zastupitelstva. Vždy je co zlepšovat, dá to úsilí, námahu a často je to dlouhodobá záležitost. Mám radost z toho, že rozvoj městské části Praha-Suchdol jde stále dopředu. Je zde fungující občanská vybavenost, udržuje se rodinný charakter zástavby, dbá se o přírodní hodnoty a tradice, máme tu bezpečno, a to i díky Vám, občanům, kteří dáváte svůj hlas Sdružení občanů Suchdola, jehož součástí mohu být i já.
Domov je místem, kde žijeme, odpočíváme a čerpáme energii. Mojí snahou je, aby Suchdol takovým místem byl i nadále, a aby okolní příroda, kterou máme na dosah, v každém z nás zanechala radost.
Od narození v roce 1978 žiji na Novém Suchdole. Naše rodina je se Suchdolem spjatá od 20. let minulého století, kdy moji praprarodiče koupili pozemek na Novém Suchdole. V padesátých letech se rodina přestěhovala na Suchdol natrvalo. Po sametové revoluci můj otec spoluzaložil na Suchdole první soukromý obchod, kde proběhla i první veřejná zabijačka. Na Suchdole jsem chodil do mateřské školy "u lesa", prošel základní školou až do devítky. Civilní službu jsem odkroutil také na Suchdole, na Akademii věd v Ústavu chemických procesů, moc rád na to vzpomínám. Při zaměstnání jsem vystudoval Vysokou školu finanční a správní a Bankovní institut VŠ, obor informatika a management. Přes dvanáct let podnikám v oboru laboratorní techniky pro stavebnictví.
S manželkou Lucií, která spoluzaložila kavárnu Kravál na větvi a vtiskla tak přívětivější tvář budově radnice, vychováváme dvě báječné dcery. Mezi mé koníčky patří sport (fotbal), péče o krajinu, historie, lesnictví, rybníkářství, amatérské vinařství, hraní si s legem a traktory…
V současném volebním období jsem zastupitelem a předsedou Finančního výboru naší obce. Jako předseda Finančního výboru, který kontroluje hospodaření obce, jsem se snažil o konstruktivní dialog se všemi členy a vždy jsem hledal společný konsenzus. Myslím, že o plánovaném dálničním okruhu skrz naší obec můžeme vést vzrušené diskuse, ale na všem ostatním bychom se měli domluvit a táhnout za jeden provaz tak, aby to pro Suchdol bylo výhodné.
Kromě práce ve finančním výboru jsem mimo jiné veřejně projevil nesouhlas se stavem sportovního areálu Sokola, což mělo za následek započetí spolupráce obce a Sokola, na jejímž konci byla výstavba malého fotbalového hřiště s umělou trávou. Proto i nadále budu podporovat sport a hlavně výstavbu nové sportovní haly a přilehlého areálu, kde budou moci sportovat školní děti i veřejnost. Za sebe Vám pak můžu slíbit, že se budu snažit, aby měl Suchdol šmrnc, budu nadále používat selský rozum a podporovat dobré myšlenky. Rozhodně nemám v plánu vylepšovat hospodářský výsledek developerských projektů na úkor obce a jejích obyvatel. Jsem otevřen diskuzi i otázkám. Pokud bude kdokoliv z Vás, suchdolských občanů, chtít něco vědět z dění obce, může se na mě obrátit. A nebojte se zeptat, vždyť s některými z Vás se znám od plenek :)
"Budu dobývat ztracené iluze a kopat za krásnější, zdravější a barevnější Suchdol"
Narodila jsem se v Bubenči a nyní již 23 let bydlím na Suchdole. Vystudovala jsem teorii pravděpodobnosti na MFF UK, ale skoro celý svůj profesní život se věnuji vzdělávání, nejdříve vysokoškolských, posléze středoškolských studentů. Více než 16 let učím matematiku na Gymnáziu Jana Keplera.
S manželem jsme se sem přistěhovali na jaře 1995 a od té doby tu vychovali čtyři báječné děti. Suchdol se od začátku stal mou láskou na první pohled. Nejen pro jeho poklidnou atmosféru, venkovský a přirozeně generovaný ráz zástavby, ale i pro místní sousedskou sounáležitost. Kouzlo Suchdola spočívá v tom, že je zde jak na skok do přírody, tak na skok do Prahy.
Do suchdolského aktivního života jsem se zprvu zapojila desetiletou organizací Lyžařské školičky pro děti, poté jsem založila a organizuji dodnes aktivní pěvecký sbor „Suchdol zpívá“ a v posledních deseti letech se snažím ku prospěchu obce přispět rolí zastupitelky a radní.
Miluji hory a volnou nespoutanou krajinu, a proto je pro mě Suchdol malým zázrakem nádherného místa pro život uprostřed romantické krajiny, lehce dostupného z centra města. Cítím, že tyto hodnoty by byly výstavbou dálničního okruhu přes Suchdol nenávratně zničeny, a proto jsem přesvědčena, že stojí za to je hájit do posledního dechu. Nevzdávat se a vytrvat v boji za záchranu našeho krásného, poklidného, dobrým duchem sousedství prodchnutého Suchdola, kde se nám tak dobře žije.
Vystudoval jsem matematiku a biologii na Univerzitě Karlově. Jak to bylo v devadesátých letech běžnější než dnes, vyzkoušel jsem si různé práce, jako třeba novináře v tiskové agentuře a v týdeníku. Hodně mi to dalo, i když jsem se nakonec zase vrátil k oboru a dnes už mnoho let pracuji na projektech v oblasti IT.
Naši bydlí v Bubenči nedaleko Kulaťáku, a tak jsem to na Suchdol vždycky měl blízko, lákalo mě to sem hlavně na kole – odměnou za vyšlapání obávaného kopce od Vltavy byl výlet v nádherné příměstská krajině. Když jsme pak se ženou hledali bydlení v Praze blízko přírody, bylo všechno jasné. Nikdy jsme stěhování na Suchdol nelitovali. Nejen díky přírodě, ale i lidem, kteří tu tvoří dobrou partu a jde jim o totéž, co nám – aby Suchdol byl i v budoucnu tak pěkný jako dnes a jeho spojení s okolní krajinou zůstalo neporušené. Věřím, že je to hodnota nejen pro nás Suchdoláky, ale pro všechny Pražany.
Máme štěstí, že žijeme v krásné městské části. Stůjme si za ní.
Pocházím z jižních Čech a v Praze žiji od roku 1997. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze. Poté jsem absolvovala MBA program na Anglo-American University, který zaštiťuje Chapman University v Kalifornii, USA. V současnosti pracuji jako projektová manažerka v mezinárodním obchodě. Jsem mezinárodní mistryní a bývalou reprezentantkou ČR v šachu.
Jsem spoluzakladatelkou a členkou rady neziskové organizace Platforma za kvalitní dopravní infrastrukturu se zaměřením na dopravní stavby www.rozumnadoprava.cz Ve spolupráci s odborníky a zástupci několika městských částí usiluji o nalezení optimálního řešení Pražského okruhu s důrazem na ochranu životního prostředí a vyloučení tranzitní kamionové dopravy z Prahy.
Kandiduji také do Zastupitelstva hl.m. Prahy za Pirátskou stranu. Chtěla bych zlepšit komunikaci s magistrátem a dalšími městskými částmi při spolupráci na strategických projektech jako např. výstavba kanalizace, vybudování záchytného parkoviště, tramvajová trať, atd.
Jsem vděčná, že mohu se svou rodinou žít na Suchdole. Přestože nejsem rodilá Suchdolačka, Suchdol jsem si zamilovala a přeji si, aby nadále zůstal krásnou a zdravou městskou částí pro rodinný i společenský život.
Vystudoval jsem geologii na Přírodovědecké fakultě University Karlovy. Po studiích jsem několik let pracoval jako geolog, ale rok 1989 mě vrhl do víru politického dění. V letech 1992 až 2002 jsem byl poslancem Parlamentu ČR, pracoval jsem na Ministerstvu zahraničních věcí a byl ministrem obrany v úřednické vládě Josefa Tošovského. Dnešní „velká politika“ mě již neláká, naopak mi přijde smysluplné pracovat v místě bydliště.
Po odchodu z politiky jsem začal podnikat a svůj pracovní čas dělím mezi finanční poradenství, aktivity v zemědělství, správu nemovitostí a manažerská školení.
Ve volném čase se věnuji rodině, cyklistice, turistice, běhu, hokeji, cestování, mám tři syny a dceru.
Spolu s kolegou jsem založil a organizuji tradiční Suchdolský Citycross, první akci svého druhu v Česku.
Bydlím na Starém Suchdole, který považuji za nejlepší místo na bydlení, kousek od města, a přitom na vesnici. Budu se zasazovat o to, aby Suchdol byl i nadále krásným, příjemným a bezpečným místem k žití pro nás i pro naše děti.
Vystudoval jsem Graphic design/ New media na Foothill College v Kalifornii. Na Suchdole žiji od roku 2014, kde se ženou vychováváme dvě báječné děti. Přes 20 let jsem byl poradcem a manažerem pro dodavatelské řetězce - specializace SAP program, v Silicon Valley v nově vzniklých společnostech, ale i v Siemens, Carl Zeiss Meditec a Hewlett Packard. Celý život mě však provázel sport. Vyzkoušel jsem skoro všechny, ale nakonec jsem zakotvil u sportu, pro nás Čechy v tu dobu trochu neobvyklého, a to baseballu. Většinu těchto deseti let jsem odehrál za tehdy velice úspěšný tým extraligy Kovo Praha. Nejkrásnější časy ale byly, když jsme si s klukama u základní školy mohli zahrát fotbal nebo hokej s tenisákem. Takové vyžití bych chtěl dopřát nejen svým dětem, ale i těm ostatním, kteří milují sport. Přál bych jim, aby je jejich rodiče nemuseli na tyto aktivity vozit daleko autem. Snažím se tuto možnost dětem a dospělým zprostředkovat i tím, že zde vedu několik sportovních skupin.
Od začátku jsem přesvědčený, že Suchdol je perfektním místem pro život rodin s dětmi. Není to pro mě jen fráze. Když jsem se po více jak dvaceti letech vracel z daleké ciziny zpět do Čech, hned jsem věděl, že chci sem. Že tady chci vychovávat své děti a podporovat je v jejich sportovním nadšení.
I z tohoto důvodu jsem založil sportovní oddíl parkouru pro děti z místní základní školy a stal se členem Komise pro výstavbu nové multisportovní haly na Suchdole. Mým hnacím motorem je zlepšení místních sportovních podmínek a zachování zdravého životního prostředí. Věřím, že společnými silami se nám podaří vybudovat krásný sportovní stánek pro všechny suchdolské nadšence.
Narodil jsem se v roce 1953 v Praze na hranici Kobylis a Libně. Město tam končilo a začínal venkov. Ta krajina se dávno změnila a z Kobylis je pár domečků kolem stanice metra. Na Suchdole jsem našel, i když vědomě nehledal, krajinu svého dětství. Bydlíme tady, moje žena a já a naše tři děti od roku 1987, kdy jsme po 5 letech dokončili přestavbu domu. Domek jsme přestavovali svépomocí, stavba se k zoufalství mé ženy strašlivě vlekla, ale já jsem za tu dobu alespoň nasbíral po Suchdole spoustu kamarádů. Na Suchdole naše děti vyrostly a dvě z nich mají to štěstí, že tu bydlí se svými rodinami, a my máme tedy blízko vnoučata.
Celý profesionální život po ukončení ČVUT jsem strávil jako projektant pozemních staveb, po roce 1989 už ne jako zaměstnanec, ale jako OSVČ. V průběhu času jsem byl společníkem v jedné projekční a jedné stavební firmě a jsem členem představenstva další organizace, která se zabývá správou nemovitostí.
Po sametové revoluci jsem zahájil mohutnou politickou kariéru kooptací do Zastupitelstva tehdy Prahy 6 Suchdola. Tento vrchol jsem nikdy nepřekonal a ani se o to ani nikdy nepokusil. Politika na místní úrovni má smysl, je vidět a odpovědný jste lidem, kteří vás znají, a vy většinou znáte je. Strany a jejich sekretariáty jsou vám upřímně ukradené a spravedlivě řečeno vy jim taky.
Na kariéru to není, ale můžete se ráno klidně dívat do zrcadla.
Kandiduji do Zastupitelstva naší městské části s lidmi, se kterými se někdy hádám, někdy nesouhlasím, ale kterých si lidsky vážím a vím, že máme většinou na budoucnost Suchdola a samozřejmě, promiňte, i horního Sedlce, stejný názor. Hlavní problémy, notoricky známé, jsou vrchnostensky vnucený městský okruh v trase z rok 1926 a letiště bez jasných limitů, které by ohraničovaly počet letů a tedy i zatížení naší městské části hlukem.
Členem zastupitelstva jsem byl po většinu volebních období po revoluci.
Suchdol se tu dobu změnil, je už víc městem než vesnicí a stěhují se sem noví lidé, kteří tady nemají kořeny. Myslím ale, že jejich motivace je stejná jako v mé generaci naplavenin – tedy bydlet v části města, která je blízko centra, ale s přírodou a vztahy jako na vsi. Jsem rád, že u nás existuje a skvěle pracuje Sbor dobrovolných hasičů, několik pěveckých sborů a že se slaví posvícení a hraje ochotnické divadlo. Může se tomu říkat občanská společnost, ale to není podstatné, důležité je, že to zdejší lidi na mnoha úrovních a přirozeně spojuje a dělá to z nás místní patrioty.
Městská část Praha Suchdol je dobré místo pro život a chci pracovat na tom, aby tak zůstala i v budoucnosti.
Vystudovala jsem zahraniční obchod na obchodní fakultě VŠE a v roce 2005 jsem dokončila studium MBA na MÚVS/Sheffield Hallam University.
Po 20 letech v manažerských pozicích u zahraničních farmaceutických společností již od roku 2013 pracuji jako lektorka, konzultantka osobního rozvoje a koučka.
Mám dospělou dceru, kočku a psa.
Na Budovci bydlím nepřetržitě od roku 1972. Mám ráda Suchdol a lidi, kteří zde žijí. A protože ráda organizuji a obecně ráda „dávám lidi dohromady“, založili jsme v roce 2005 občanské sdružení Suchdol Sobě a začali organizovat akce jako např. Suchdolské (p)osvícení, Noc s Andersenem, čarodějnice, masopust, Čapkovská setkání apod. V roce 2002 jsem se přidala do suchdolského příležitostného pěveckého sboru, v roce 2004 jsme založili divadelní soubor Ochotní Suchdolníci.
Protože se ráda směji, a ještě raději rozdávám radost, organizuji v suchdolské knihovně či v létě na komunitní zahradě setkání Jógy smíchu.
Moje životní heslo je: „S úsměvem jde všechno líp!“
V končícím volebním období 2014-18 jsem si jako neuvolněná místostarostka vzala na radnici kromě jiného na starosti rozjezd participativního rozpočtu. Naše městská část byla jednou z prvních, kde mohli občané přicházet s návrhy a kde o jejich realizaci také sami rozhodovali. Také jsme, díky zvolenému způsobu organizace, městskou částí s nejnižšími náklady na zajištění tohoto procesu. Mimo to jsem se nejrůznějšími žádostmi o dotace či granty snažila vylepšit dle možností vypsaných výzev a grantů rozpočet městské části. Nebylo toho málo. Podařilo se získat dotaci na rekonstrukci Kyzlíkovy stezky s naučnými a herními prvky, která spojuje Suchdol a Únětice. Dalším dílčím úspěchem bylo získání dotace pro třídy základní školy na interaktivní představení Divadelta s tématy šikany nebo problému návykových látek. V těchto měsících v městské části probíhá série přednášek s tématem prevence kriminality a pro Suchdoláky je možnost bezplatného právního servisu, oboje je hrazené z grantu získaného od hlavního města.
Pocházím z Prahy 6 – Břevnova, od roku 1990 žiji na Suchdole, kam jsem se přestěhovala za manželem, zdejším rodákem. Po absolvování obchodní akademie na Vinohradech jsem pracovala v různých zaměstnáních, kde jsem mohla využít jednu z mých hlavních zálib – češtinu a cizí jazyky (redakce novin a časopisů). Zajímám se o sport, ke kterému jsme s manželem vedli i oba naše syny, kteří se mu aktivně věnují (lední hokej, fotbal), a o šití (patchwork).
Od roku 2009 jsem členkou Školské rady při ZŠ M. Alše v Praze-Suchdole, kde jsem předsedkyní.
Přála bych si, aby Suchdol zůstal příjemným místem s krásným, nevratnými zásahy neporušeným prostředím, kde se dobře žije.
V roce 1989 jsem se přestěhoval z Českého ráje na Nový Suchdol. Tato změna pro mne nakonec nebyla tak výrazná, jak jsem si představoval, a to hlavně díky podobě Suchdola, jeho obyvatelům a přírodě v bezprostředním okolí městské části. Po studiu na Stavební fakultě ČVUT Praha jsem pracoval jako projektant, stavební technik, vedoucí provozu tepelných zdrojů a poté jako poradce v oblasti energetických zdrojů nejprve v odborné firmě a následně samostatně jako OSVČ. Nyní jsem zástupcem starosty a v této funkci jsem se zabýval zejména přípravou staveb, výstavbou a provozem kanalizace, dotacemi a rekonstrukcí škol. Ve svém profesním životě jsem získal zkušenosti s prací ve velkých státních firmách, soukromých společnostech i v rodinné firmě a nyní i v úřadu naší městské části.
Zvýšený provoz a aktivita letiště v roce 2005, kdy poprvé představilo svůj plán na letiště „bez omezení“, mne přimělo, abych se blíže seznámil s dopravní problematikou a zapojil se do řešení problémů městské části. Nejdříve jsem se snažil věci ovlivnit v rámci aktivit občanů Suchdola, nyní se i jako zástupce starosty snažím o zachování dlouhodobě přijatelných podmínek pro bydlení na Suchdole, zejména v souvislosti s výstavbou nové paralelní dráhy a navrhovaným rozšířením ochranného hlukového pásma.
Jsem ženatý, mám jednu dceru. Mezi mé záliby patří horská turistika a cestování, lyžování, procházky se psem, houbaření, volný čas většinou trávím s rodinou.
Záleží mi na budoucnosti Suchdola a jsem připraven prosazovat a hájit zájmy jeho obyvatel. Jsem přesvědčen, že pro řešení problémů Suchdola je důležitá poctivá práce a odpovědný přístup.
Stále jsou hodnoty, za které stojí za to bojovat.
Hlavní důvod pro konání referenda je prostý. Chceme znát většinový názor občanů Suchdola, zda dávají přednost menšímu hluku bez výměny oken nebo neomezenému venkovnímu hluku výměnou za vzduchotěsná protihluková okna.
Výsledek referenda bude pro vedení městské části závazný.
Důležité také je, že se zvýší informovanost obyvatel před projednáváním stavby paralelní dráhy a plánovaným rozšiřováním ochranného hlukového pásma letiště (chránícího hluk před obyvateli a nikoliv naopak).
Neptáme se, zda máme hájit zájmy obyvatel Suchdola proti neomezené expanzi letiště, protože to děláme již 12 let, a v mnoha ohledech jsme byli úspěšní. Za všech okolností budeme usilovat o minimalizaci leteckého hluku a budeme požadovat závazná omezení hluku z leteckého provozu.
Kandidáti za Sdružení občanů Suchdola (SOS) jsou proti rozšíření ochranného pásma nad suchdolskou zástavbu.
Další informace k referendu a rozšíření letiště jsou na webu MČ: www.praha-suchdol.cz/letiste
Obecně, stav inženýrských sítí v celé Praze je mizerný, protože se do nich dlouhá desetiletí neinvestovalo, a tak se v poslední době jednotliví správci pustili do jejich obnovy. V Suchdole k tomu ještě přibylo kopání splaškové kanalizace, jejíž výstavba zde byla dlouhodobě politickými představiteli hlavního města blokována.
Bohužel jen velmi výjimečně lze rekonstrukci všech sítí provést najednou. Jednotliví investoři financují projekty samostatně a skloubit dohromady soukromé a státní (obecní) finance je prakticky vyloučeno. Obec musí při výběru dodavatele splňovat řadu zákonných pravidel, naproti tomu privátní majitel to má při zadání zakázky mnohem jednodušší.
Městská část svolává několikrát za rok koordinační schůzky, kde se jednotliví správci (investoři) domlouvají na dalším postupu obnovy a výstavby inženýrských sítí. Cílem je, aby výstavba splaškové kanalizace a plynovodů, výměna kabelů elektrických rozvodů a veřejného osvětlení, obnova potrubí pro pitnou vodu, či pokládka optických kabelů proběhly za sebou v krátkém čase a na konec se mohly provést finální povrchy chodníků a komunikací.
Jedním ze smutných příkladů je špatný stav ulic Nad Spáleným mlýnem a U Myslivny. Aby se mohly povrchy opravit, bylo nejdřív nutné připravit projekt na výměnu kabelů. Investorem této akce, která proběhla na přelomu roku 2017/18, byla společnost PRE Distribuce. Dále se v ulici Nad Spáleným mlýnem muselo obnovit vodovodní potrubí. Ovšem investor, kterým je společnost PVS, připravoval tento projekt pro celou oblast Nového Suchdola na roky 2019-2020. V rámci koordinace ale byla ochotná přípravu této ulice urychlit, takže obnova začala v červenci 2018. Projekt rekonstrukce povrchů v odhadovaných nákladech ve výši 48 mil. Kč připravil v rámci staveb infrastruktury magistrátní odbor technické vybavenosti. Týkal se i ulic Armádní, části ul. Rýznerova, U Roztockého háje, Keltů a Za Rájem. Ovšem vyhlášení soutěže na dodavatele neschválila rada hlavního města, a to přes to, že záměr byl letos od června předložen k projednání 3x. Bohužel ani jednou pro něj v dostatečném počtu nehlasovali radní za ANO a ČSSD. Ve výsledku je to tak, že jsme „cizí“ investory přemluvili, aby projekty urychlili, a pak předvolební rozhodnutí některých pražských politiků celou akci zarazilo. Na jak dlouho? Snad po volbách bude líp…
>Ale na většině míst se podařilo práce koordinovat tak, že se na závěr opravují povrchy komunikací a chodníků jako např. v Novém Sedlci. Celkem bylo takto opraveno přes 3,3 km ulic a chodníků (Suchdolská, Na Vrchmezí, U Nového Suchdola, Při Hranici, Na Rybářce, Na Pasece, Do Vrchu, V Údolí, Pod Vinicemi, Pod Rybníčkem, Ke Kladivům, Ke Kozím hřbetům, Dvorská).
Od září, po loňské výstavbě splaškové kanalizace a rozvodů plynu a letošní obnově vodovodů, rekonstruuje městská část povrch v ulicích Májová, Lysolajská a Výjezdní.
Koordinace jednotlivých investorů a organizace rekonstrukce komunikací a chodníků ve spolupráci s magistrátem je důležitým úkolem městské části i pro příští období.
Od září 2016 jsou vyhlášeny v sousední městské části Praha 6 tzv. modré zóny dle pravidel, které schválila rada hlavního města. Účelem zavedení zón placeného stání v Praze je regulace parkování tak, aby místní obyvatelé měli možnost zaparkovat svůj vůz v docházkové vzdálenosti od svého bydliště, případně nemovitosti či provozovny. Dále pak motivovat návštěvníky, aby se v lokalitě zdržovali se svým vozidlem po dobu jen nezbytně nutnou a uvolnili tím parkovací místo rezidentům.
Tedy cenově výhodně smí v zónách parkovat jen ti, kteří v té příslušné městské části bydlí, podnikají nebo vlastní nemovitost. Proto nemohou například občané z Dejvic zvýhodněně parkovat v sousedních Holešovicích anebo občané městské části Praha-Suchdol v zónách na území sousední městské části Praha 6. Všichni ostatní návštěvníci smí v zónách parkovat za poplatek, který je nyní v Dejvicích ve výši 20-60 Kč/hod.
Stávající model regulace parkování je nesprávný, neboť upřednostňuje jedny obyvatele Prahy před druhými.
Nový systém, který slibují připravit po volbách např. Starostové a nezávislí, musí být nastaven tak, aby se Pražané nestali cizinci ve svém vlastním městě.
Zřízení přednosti zprava na všech křižovatkách před školou požadovala před několika roky Policie ČR při řešení úprav zvyšujících bezpečnost dětí, které se před školou pohybují. Tehdy zde vznikl práh, který zpomaluje auta z ulice Pod Rybníčkem, byl vymezen prostor pro krátkodobé parkování, zábradlí bylo posunuto, aby šly otvírat dveře aut, a rozděleno, aby se děti dostaly rychle z ulice na chodník.
Co se týče ranních dopravních kolapsů před školou, výrazně by pomohlo, kdyby rodiče zastavovali a parkovali ohleduplně a využívali možnosti podélného parkování na Suchdolské před přechodem či malého parkoviště pod školou v ulici Pod Rybníčkem. Z obou míst je to do školy pár kroků, které by dětem rozhodně neuškodily.
V minulosti tomu tak bylo, ale v tomto volebním období se díky našemu úsilí a zejména dobré spolupráci s radní hl. m. Prahy Janou Plamínkovou (STAN) podařilo získat z různých zdrojů více než 190 milionů Kč.
Za tyto prostředky jsme například vybudovali Kyzlíkovu stezku, postavili kanalizaci v Horním Sedlci, zmodernizovali učebny, kuchyň a atrium základní školy, revitalizovali dětská a vybudovali workoutová hřiště, nakoupili elektromobil rozvážející mimo jiné obědy našim seniorům a také připravili řadu projektů, které se budou realizovat v příštích letech. Například jsme koupili pozemek za školou, kde připravujeme výstavbu sportovní haly s venkovním sportovištěm. Máme radost z toho, že 6. září tohoto roku schválilo zastupitelstvo hlavního města poskytnutí dotací ve výši 42 mil. Kč na výstavbu domu se startovacími byty a na vybudování kulturně komunitního centra v nástavbě radnice. Tyto dotace jsme získali na základě kvalitně zpracovaných projektových žádostí – např. žádost o dotaci na komunitní centrum získala v hodnocení 94 bodů ze 100 možných.
Nepodařilo se však vždy vše: potřebnou a připravenou rekonstrukci komunikací na Novém Suchdole na poslední chvíli zablokovali na magistrátu radní za ANO a ČSSD. Doufáme, že po volbách se situace na hlavním městě změní.
Ve volbách do zastupitelstva Suchdola podporuji Sdružení občanů Suchdola v čele s úspěšným a zkušeným starostou Petrem Hejlem. Petra řadu let osobně znám a i z naší politické spolupráce vím, že pro Suchdol dýchá, ať už se jedná o problematiku paralelní dráhy, silničního okruhu nebo bytové, vzdělávací, sportovní nebo kulturní infrastruktury. Proto budu rád, když ve volbách opět dáte svůj hlas Sdružení občanů Suchdola.
Vedení obce není o programech politických stran, ale především o znalosti lokálních problémů a snaze je poctivě řešit. Na Suchdole se žije dobře a velkou zásluhu na zlepšování podmínek má dosavadní činnost Sdružení občanů Suchdola. Za to si zaslouží poděkování a podporu do dalšího období.
Myslím, že za SOS je za minulá období, kdy opakovaně vedlo radnici, vidět odvedená práce. Rozhlédnu-li se jako občan Suchdola po naší obci, vidím mnoho pozitivního. Z dřívější doby např. nástavbu MŠ Gagarinova, z novější rekonstrukce inženýrských sítí, konečně dokončovanou kanalizaci, nová hřiště, fungující komunitní zahradu. Z pohledu mojí profese, kdy jsem několik let pracoval na Suchdole jako praktický lékař, také oceňuji služby, které zajišťuje Centrum Horizont pro suchdolské spoluobčany díky grantům od naší obce. V neposlední řadě je pro mne také velmi důležitá slušnost, s jakou zastupitelé SOS komunikují s názorovými oponenty. Nebavilo mne číst v Suchdolských listech agresivní články bez věcné argumentace. Zastupitelé SOS nebyli autory takovýchto příspěvků. I proto mají mou podporu.
Pro mě už dříve a pak po minulých volbách bylo vaše zvolení nadějným důkazem, že umíme ještě ocenit, kdo dělá svou práci pro lidi a pro obec poctivě a se snahou obohatit nás a ne sebe.
Děkuji za přítomnost mezi lidmi, otevřenost při osobních setkáních, nepovýšenost, poctivost, pracovitost a lidský přístup k lidem kolem.
Moc zdravím a přeji nám další poctivou, moudrou a nepovýšenou "radnici" s vámi a vaším týmem.